RPA (angl. Robotic Process Automation) yra procesų automatizavimas, kuris leidžia atlikti paprastus pasikartojančius veiksmus, kad jų nereikėtų daryti darbuotojams. RPA populiarumas auga itin sparčiai, ypač tokiose srityse kaip bankininkystė, finansai, draudimas, sveikatos priežiūra ir pan. RPA suderinus su tokiomis technologijomis kaip dirbtinis intelektas ar mašininis mokymasis, galima automatizuoti ir dar sudėtingesnes, kompleksines užduotis. Šiame įraše pasidalinsime 10 priežasčių, kodėl verta išmokti RPA.

 

Taupo pinigus ir laiką

RPA kursai yra viena labiausiai atsiperkančių investicijų, nes darbuotojai, įvaldę RPA, sutaupys ne tik daug pinigų, bet ir laiko – o būtent šie du kriterijai dažniausiai ir nulemia įmonės sėkmę. Naudojant RPA beveik pusė kasdienių užduočių gali būti atlikta automatiškai, taigi darbuotojų darbo našumas išauga beveik dvigubai.

 

Lengva įdiegti

Įdiegti RPA savo kompanijoje ir apmokyti darbuotojus ja naudotis tikrai nėra sudėtinga užduotis. Paprastai visas procesas užtrunka apie savaitę. RPA sukurtas taip, kad susigaudyti būtų paprasta ir lengva, todėl darbuotojų neturėtų išgąsdinti tokia naujovė, ypač turint omenyje, kad tai itin palengvins jų darbą.

 

Darbo perspektyvos

Jei nuspręstum RPA kursus baigti savarankiškai, žymiai pakeltum savo galimybes susirasti geriau apmokamą darbą. Tokių specialistų jau dabar reikia daugelyje sričių ir ateity reikės dar labiau. Taigi, įrašas apie RPA kursus tavo CV gali tapti pagrindine priežastimi, kodėl darbdavys pasirinks būtent tave.

 

Darbas, vykstantis be pertraukų

Jei darbuotojams, atliekantiems pasikartojančias užduotis, reikia pailsėti, išeiti atostogų, be to, jie dirba daugiausiai 8 valandas, tai RPA gali dirbti visą parą, visus metus be sustojimo! Toks pagalbininkas yra reikalingas bet kam, kas dirba su didesniais duomenų kiekiais, nes tuomet gali būti tikras, kad tam tikros užduotys visada bus atliktos laiku.

 

Duomenų saugumas

Tam tikrose įstaigose ir kompanijose kaupiami duomenys būna konfidencialūs ir tik labai mažai darbuotojų gali turėti prieigą prie jų. Jei tokius duomenis reikia kažkur perkelti ar rūšiuoti, saugiausia tai būtų padaryti naudojantis RPA, nes taip užtikrinamas maksimalus jų saugumas.

4 pagrindiniai duomenu analizes budai

Paprastas programinės įrangos atnaujinimas

Jei savo įmonėje planuoji atnaujinti programinę įrangą, kai kurie procesai gali nevykti sklandžiai ir tuomet tam tikrus duomenis gali tekti perkelti „rankomis“. Naudojant RPA šis procesas taptų daug greitesnis ir sklandesnis.

 

Nereikia iš esmės keisti sistemų

Kartais gali atrodyti, kad pradėjus dirbti su RPA, savo kompanijoje reikės viską keisti iš esmės, taip pat atleisti darbuotojus, nes sumažės darbo. Tačiau tai nėra tiesa. RPA puikiai veiks su jau kompanijoje pritaikytomis sistemomis, o darbuotojai galės labiau tobulėti, daugiau padaryti ir taip kelti įmonės pajėgumus.

edvinas1

Taigi, RPA procesų automatizavimas nėra sudėtingas, tačiau gali atnešti daug teigiamų pokyčių kompanijoje, ar tiesiog kiekvienam, kuris ieško darbo. Jei susidomėjai RPA, kviečiame registruotis į mokymus ČIA.