Agnė Gutauskaitė – kurį laiką dirbusi farmacijos srityje, vėliau su švietimo projektu, galiausiai nusprendė išbandyti testavimą ir baigusi „Vilnius Coding School“ testavimo mokymus, sėkmingai įsidarbino jaunesniąja kokybės analitike įmonėje „Pigu.lt“.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Pradėsiu nuo to, kad neturiu IT išsilavinimo. Studijos, kurias baigiau, yra visai nesusijusios su šia sritimi, todėl profesinį kelią pavadinčiau gana vingiuotu.

Kurį laiką dirbau farmacijos įmonėje komercijos srityje. Vėliau dirbau su projektu švietimo srityje, jis buvo orientuotas į moksleivių profesinį ugdymą. Būtent šio projekto metu teko labiau susipažinti su tam tikromis IT įmonėmis, daugiau sužinoti apie IT sritį, kuri man pasirodė labai įdomi. Tačiau maniau, kad norint įsidarbinti tokioje vietoje, yra reikalingas specialus išsilavinimas.

Paskutinė mano darbovietė buvo aviacijos srityje, kur dirbau ir su klientų aptarnavimu, ir su skirtingais projektais. Galiausiai ten užėmiau kokybės analitikės poziciją – turėjau tikrinti, kaip darbuotojų darbo kokybė atitinka vidinius įmonės standartus. Taip susiklostė, kad dirbau šalia mūsų įmonės IT komandos, ir, nors nebuvau jos dalis, daug sužinojau informacijos testavimo tema.

Mano darbas (tikrinti klaidas ir apie jas pranešti) buvo labai panašus į IT srities darbuotojų užduotis, kadangi jie taip pat tikrino procesus, prižiūrėjo jų eigą. Pats darbo principas, kai yra dirbama prie vieno didelio projekto nuolat kažką tobulinant, man pasirodė labai įdomus. Todėl pati pradėjau savarankiškai domėtis testavimu.

agne pigu 2

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis testuoti?

Natūraliai pradėjau ieškoti, kur galėčiau mokytis testavimo. Susiradau vakarinius „Vilnius Coding School“ kursus, ir žiemos pabaigoje pradėjau lankyti. Taip sutapo, kad prasidėjus mano kursams, prasidėjo ir karantinas – visi persikėlėme dirbti iš namų. Susiformavo rutina – darbas ir kursai, ir tai man patiko.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Man kursai buvo labai įdomūs ir sekėsi tikrai gerai, džiaugiuosi pasiektu rezultatu. Tačiau svarbiausia yra tai, kad gavau, ko ir tikėjausi – koncentruotą, suprantamai pateiktą informaciją. Papildomai lektorė nurodydavo daug šaltinių ir rekomenduotinų knygų sąrašą. Stengdavausi atlikti ne tik visus namų darbus, perklausyti paskaitų informaciją ir įrašus, bet ir peržiūrėti visus šaltinius, pati individualiai domėjausi tuo, kas man buvo mažiausiai aišku kursų metu.

Pastebėjau, kad dauguma dalykų, kurių mokėmės, yra pritaikomi mano dabartiniame darbe: testavimo lygiai ir metodai, procesai, kaip yra ruošiamasi, planuojama testuoti, kokia yra testavimo dokumentacija ir t.t.

agne pigu 5

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Karantino metu netekau darbo dar nepasibaigus kursams. Tad, pirmiausia, koncentravausi į sėkmingą jų pabaigimą. Vėliau sužinojau, kad „Vilnius Coding School“ turi savo karjeros centrą, nusprendžiau dėl konsultacijos kreiptis būtent ten. Norėjau susitvarkyti savo gyvenimo aprašymą, pasikoreguoti „LinkedIn“ profilį, ir po to savarankiškai ieškoti darbo, o kai baigiau kursus,  karjeros centras padėjo ir su darbo paieška.

Buvo labai sudėtingas laikotarpis, bet karjeros centro pagalba buvo labai didelė – jie suorganizavo net kelis darbo pokalbius. Atrankos vyko tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai, pasibaigus karantinui. Kai kuriose įmonėse reikėjo pademonstruoti teorines žinias, atlikti testus ir užduotis, be abejo, dalis pokalbių vyko anglų kalba. Kitose įstaigose – labiau orientuotasi į mano motyvaciją, kaip elgčiausi tam tikrose situacijose, mano asmeninius įgūdžius, ką išmokau kursų metu, kokia mano darbinė patirtis.

agne pigu 4

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu „Pigu.lt“ prekybos centre internete. Pirmiausia, norėčiau pasidžiaugti, nes manau, kad man labai pasisekė įsidarbinti būtent čia. Prisimenu, kai kursų metu mums sakydavo neišgyventi, jeigu greitai nesusirasime darbo – siūlyta eiti ten, kur tik pavyks – ar tai būtų praktika, ar darbo pasiūlymas. Bet aš nuo pat pradžių norėjau patekti į tokią įmonę, kuri būtų savo srities lyderė. Kuri nuolat tobulėja, greitai prisitaiko prie išorinių situacijų, kuri atliepia klientų poreikius – tai man signalizuoja, kad įmonėje įdomus ir dinamiškas, greitas darbas, kupinas įdomių iššūkių. O svarbiausia, kuri turi profesionalų kolektyvą, jį vertina ir gerbia.

Šiuo metu „Pigu.lt“ dirbu su internetinių parduotuvių tinklo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje produktais: tinklalapiais ir mobiliosiomis programėlėmis. Mano vienas iš pagrindinių tikslų užtikrinti šių produktų kokybišką veikimą testuojant esamus ir naujai diegiamus funkcionalumus. Produktai nuolat vystomi, gerinamas jų funkcionalumas siekiant užtikrinti vartotojų pasitenkinimą apsiperkant internetu tinklapyje ar mobiliojoje programėlėje, todėl man tenka dirbti su įvairiais vizualiais ir funkciniais atnaujinimais ar naujų funkcionalumų integracijomis: man reikia patikrinti, ar viskas atitinka mūsų vidinius reikalavimus, ar veikia visos funkcijos, ar nesimato klaidų vizualiai, ar jų nėra turinyje.

Kiekvieną dieną tenka susidurti su naujomis užduotimis, naujais dalykais, kurių anksčiau nesu dariusi. Tačiau sparčiai mokausi, kolegos visada geranoriškai padeda, paaiškina, atsiunčia pavyzdžius, nukreipia, kur galiu daugiau pasimokyti. Pastebėjau, kad visi yra labai paslaugūs, kai reikia – pamoko, o ir pati nuolat ieškau informacijos internete.

agne pigu

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Man pačiai nebuvo labai lengva atrasti tą sritį, kurioje galėčiau realizuoti savo gebėjimus ir jausti, kad darbas mane motyvuoja, kad prisidedu prie tokio projekto, prie kokio tikrai noriu dirbti. Užtruko laiko sužinoti, ką aš mėgstu ir noriu veikti. Bet galiu patarti ir kitiems, jeigu jaučiate, kad ten, kur dabar esate, jums nepatinka ir netinka, visada galima imtis pokyčių. Pirmiausia, reikia pabandyti ieškoti, kas būtų įdomu tam tikrose srityse, o po to laisvu laiku pasirinkta sritimi domėtis, susidėlioti veiksmų planą.

Jeigu jau nusprendėte, kur norite „keliauti“, kaip ten atsidursite, kaip pasieksite išsikeltus tikslus, įgyvendinkite tuos žingsnius po truputį. Man labai pasiteisino, rekomenduočiau kitiems – kalbėkite su žmonėmis, kurie taip pat persikvalifikavo, išgirskite jų istorijas, kitų „kelionių“ pamokas. Pastebėsite, kad viskas yra įmanoma, tik reikia atkaklumo, motyvacijos ir nuoseklumo.

agne pigu 3

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Mano nuomone, už savo tikslus, svajones ir gerą savijautą kiekvienas esame atsakingi asmeniškai. Jeigu galvojate, kad dabartinė situacija jūsų netenkina, sprendimų už jus niekas kitas nepriims. Aš palinkėčiau savo viduje paieškoti drąsos ir ryžto išbandyti naujus dalykus. Yra šabloninė frazė, kad kas nebando – tas nežino. Manau, kad tai yra visiška tiesa, kitokio recepto pasiūlyti negalėčiau.

Agnės Linkedin profilis ČIA.