Finansuojami kursai dirbantiems

AGNĖ

„Pradėjusi mokytis tiesiog svaigau: viskas taip įdomu ir logiška!” – džiaugiasi Agnė, kuri prieš mokymus „Klaipėda Coding School” dirbo draudimo srityje. Baigusi Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus – šiuo metu dirba „Flinke Folk” įmonėje programuotoja.

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Visada buvau mergina, kuri draugėms sutvarko kompiuterius – perinstaliuodavau OS, ištraukdavau prapuolusius duomenis ir t.t., bet pati dirbau draudimo srityje. Ten irgi buvau ta, kuri kolegoms prijungdavo printerį, nes taip greičiau nei išsikviest IT guy 🙂

Kodėl nusprendėte dalyvauti programavimo mokymuose? 

Kai kasryt eidama į darbą svarstydavau, kurią ranką geriau nusilaužt, kad nereikėtų eiti, supratau, kad metas pokyčiams. Kaip tik naujienų portale pasirodė reklaminis kažkurios programavimo mokyklos straipsnis apie moteris IT. Pagalvojau – kodėl gi ne. Tuomet pradėjau labai rimtai ruoštis: dariau įvarius asmenybės, charakterio ir profesijos pasirinkimo testus ir visi tarp galimų sričių, minėjo programavimą (vienas parašė „Įžvalgus robotikos specialistas” – close enough :D), nuėjau į programavimo kursų pristatymus. Apsilankiusi “Klaipėda Coding School“ supratau, kad noriu būti būtent čia   – mokyklos vadovės Editos pozityvumas, atvirumas ir sudėtingų dalykų pristatymas tiesiai ir paprastai papirko. Pasirinkau Programavimo pagrindų per 6 savaites mokymus, kad susipažinčiau su viskuo ir galėčiau pasirinkti tolimesnį kelią.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote? Kas labiausiai patiko ir nepatiko?

Pradėjusi mokytis tiesiog svaigau: viskas taip įdomu ir logiška! Artimiesiems nusibodau pasakodama kaip nuostabu, kai sugalvoji, jog turėtų taip veikt ir tai taip veikia! O kažkas, dar anksčiau sugalvojo tą patį ir parašė tai darantį metodą, tad man užtenką jį žinoti ir naudoti. 

Kadangi kursų metu dar ir dirbau pilnu etatu, laikotarpis buvo sunkus ir įtemptas. Namų darbus darydavau ir atiduodavau paskutinę minutę – gavęs mano užduotis dėstytojas žinodavo, kad už 5 minučių pasirodysiu pamokoje 🙂 C# dalis buvo tikrai lengva, besimokydama JAVA supratau, kad nieko nesuprantu, MySql irgi nebuvo sudėtinga, o va Front-end dalyje jau gaudžiau varnas, nes tikrai žinojau, jog noriu būti Back-end programuotoja: jokių mygtukų aš tikrai nespalvinsiu ir animacijomis neužsiimsiu.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Po kursų praėjus kiek laiko (turėjau užsibaigti darbus ankstesnėje darbovietėje) mokyklos vadovė Edita suorganizavo pokalbį įmonėje “Iamus”. Pokalbis vyko anglų kalba, bet nebuvo nei baisus, nei sudėtingas – reikėjo parodyti ką dariau (o jau buvom spėję su “Klaipėda Coding School” komanda sudalyvauti “Hacker games” ir laimėti prizą) ir papasakoti apie savo planus. Po praktikos būčiau galėjusi likti, bet nenorėjau, nes jau laukė kita praktikos vieta – pas mokyklos lektorių Julių. Ten labai daug išmokau, nes tiek Julius, tiek kolegos, skyrė laiko paaiškinti ir patarti.

Kaip vyko pokalbis dėl darbo? Ar jautėtės užtikrinta?

Likau dirbti paskutinėje praktikos vietoje – “Flinke Folk”, tad rimto pokalbio dėl darbo nebuvo – su vadovu susėdom pakalbėjom apie planus, lūkesčius ir tiek. Esu labai dėkinga Juliui, kad manimi patikėjo ir suteikė galimybę augti jo komandoje.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu intensyviai darbuojamės, nes greitu metu turime priduoti projektą prie kurio dirbame su keliais kolegomis. Labai džiaugiuosi, kad nors ir esu Junior, tačiau su manimi kalbasi ir tariasi, nuomonė yra visuomet išklausoma. Padeda mano patirtis didelėse įmonėse – lengvai perprantu verslo procesus ir į mūsų rašomas programas žvelgiu ne vien iš programuotojo, bet ir iš vartotojo pusės. Taip pat turiu ir savo projektą, kurio pridavimo data tikrai per greit artėja 🙂

Kokie planai – kokioje kalboje ketinate toliau tobulintis?

Jaučiuosi atradusi savo kalbą – dirbu su C#. Taip pat tenka ir su TSQL, tad šią tikrai noriu įvaldyti. Žinau, kad reikėtų gerai pramokti ir JavaScript, bet labai labai nenoriu – man ten per maža tvarkos. 🙂

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Tikrai reikia imti ir daryti! Jei mergina, nelaikiusi matematikos egzamino ir kuriai mokykloje programavimas labai nesisekė – gali – nežinau, kuo turi būti tu, kad negalėtum!

Agnės LinkedIn profilis ČIA.

Registracija
Kontaktai