Finansuojami kursai dirbantiems

ARTŪRAS

Artūras – žmogus, kuriam visada patiko programavimas! Pradėjęs domėtis jau mokykloje, po studijų įsidarbino IT, bet pardavimų srityje. Pabaigęs „Vilnius Coding School“ 6 savaičių programavimo mokymus – šiuo metu dirba IT įmonėje „Alna“, o papildomai užsiima kitais projektais, kurie reikalauja programavimo žinių. Skaitykite Artūro sėkmės istoriją:

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau VGTU įstaigų administravimą. Iš karto po universiteto trejus metus dirbau tiek viešajame sektoriuje, tiek privačiame sektoriuje IT pardavimuose (web). Todėl iki mokymų “Vilnius Coding School”, IT sektorius man jau buvo gana pažįstamas.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Buvo nostalgija, be to jaučiau, kad esu gabus šioje pakraipoje, „čiupinėjau“ programavimą dar mokykloje, o ir darbinės patirties susijusios turėjau. Dvejus metus iki atėjimo į “VCS”, sprendžiau programavimo užduotis dėl savęs, taigi programavau savo malonumui. Jau žinojau, kad tai man patinka ir gaunasi.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymuose sekėsi gerai, patiko spręsti įvairias praktines dėstytojų duotas užduotis. Kuo daugiau užduočių, tuo mano nuomone yra geriau. Praplėčiau matymą apie skirtingas kalbas (C#, JAVA, PHP, JavaScript), pasipildė žinios dėl objektinio programavimo, nes iki to laiko nebuvau susiduręs su objektiniu programavimu. Sudėjus visas užduotis, kurias tenka spręsti (+ papildomas, kurias duoda), susidaro jau nemažas žinių bagažas. Kai kurie dalykai, būtent iš užduočių, yra pritaikomi iškarto darbe arba yra jau spręstų užduočių variacija

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Ne, nebuvo sudėtinga, nes Karjeros Centro vadovė Živilė viską padėjo susitvarkyti. Iš pradžių gavau praktiką įmonėje “Alna”, kuri vėliau mane pasiliko darbui.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu prie kelių skirtingų projektų su C# ir MS SQL prie “Lietuvos darbo biržos” sistemos, su PHP prie ESO ir “Lietuvos dujų tiekimo” projektų. Tenka daug ir su JavaScriptu + Jquery programuoti. Daugiausiai mokausi C# MVC (ASP.NET MVC) ir C# MVC Core 2 (ASP.NET MVC Core), esu tuo labai susidomėjęs ir jau didelę pažangą padaręs, ketinu artimiausiu laiku laikytis dar vieną Microsoft egzaminą iš šios temos, tapti profesionalu C# MVC (ASP.NET MVC).

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.)?

Mano nuomone kai kurias kalbas yra lengviau išmokti, o kai kurias sunkiau. Iš to, ką darau nuo sunkiausio prie lengviausio: 1. C#; 2. PHP; 3. JavaScript (ir kas kilę iš šios kalbos); 4. MS SQL; 5. HTML; 6. CSS (ir kas susiję). Taigi yra iš ko rinktis, nes skirtingi sudėtingumai. Gera žinoti ko nori, tada lengviau. Reikia spręsti kuo daugiau užduočių, kurias duoda dėstytojai ir prašyti papildomų, taip pat, nusiteikti, kad reikės labai daug mokytis.

Registracija
Kontaktai