DIANA TOMAŠEVIČIŪTĖ

  • Kiek buvai susijusi su programavimu prieš „Vilnius Coding School”?

Dar 2007 ruošiausi ir laikiau valstybinį informatikos egzaminą, kurį išlaikiau, bet nusprendžiau, kad nestosiu į programavimą :), o 2004 m. mokslo metus mokiausi web dizaino Natalijos Kazakovos kompiuterių mokykloje, bet toliau nėjau, nes kažkaip programavimas, Linux ir pan. nesudomino tuo metu. 

  • Kodėl nusprendei programuoti? Kodėl susidomėjai programavimu?

Nes visada kompiuteriuose buvo įdomu šiek tiek daugiau, nei kad į jį kažkas sudiegia programas ir viskas, galiu naudotis bei vis kažkiek gyvenime susidurdavau bent iš toli su programavimu. 

  • Kodėl nusprendei pradėti šį kursą?

Visai netikėtai Facebook’e pamačiau pasiūlymą lankyti šį kursą ir beveik nedvejodama parašiau, tikslindamasi ar tai, kas parašyta yra tiesa. Tuo metu kaip tik nedirbau, tai nudžiugau, kad puiki proga išmokti naujų dalykų, kaip tik man įdomia tema. Buvau nusprendusi, kad reikia atgaivinti, pagilinti turimas ir įgyti naujų žinių IT srityje, tiek dėl savęs, tiek dėl galimo pranašumo darbo rinkoje.

  • Ar buvo sunku, kas buvo sunkiausia?

Taip, buvo nelengva, nes tikrai nemažai informacijos per tokį trumpą laiką reikėjo įsisavinti. Informacijos kiekis, tipas per 6 savaites yra tikrai nemažas, bet įveikiamas tikrai, net neturint labai daug laiko papildomai namie pasipraktikuoti. Bei jei einant tikslingai į šiuos kursus, tai šie sunkumai nėra baisūs ar neįveikiami, nes pabaigus kursą jautiesi gerai sugebėjęs tiek išmokti.

  • Kaip manai pasikeis tavo gyvenimas po VCS mokymų?

Labai tikiuosi, kad bent dalį įgytų žinių panaudosiu, tiksliau tuo tikiu, nes net ir netapus programuotoja ir pan., šios žinios man pravers. Gal jos ir nebus naudingos pagrindiniame darbe, bet tikrai pravers papildomoje veikloje, nes turiu minčių-planų tikrai bent ties web development tobulintis šiuo metu.

  • Ką patartum žmonėms, kurie nori keisti profesiją?

Kad jei jau sugalvojai keisti profesiją, tai reiktų gerai pagalvoti, ką veikti, daryti tau yra malonu, patinka, „veža“ ir tada sukti, keisti savo profesinę sritį ten.   

  • Dėl ko labiausiai nerimavai prieš pradedant kursą? Kaip tai pasikeite dabar?

Prieš pat pradžią buvo neramiausia dėl to kaip viskas vyks, koks bus kursų tipas, krūvis ir pan. dalykai. Ir aišku labai rūpėjo ar suprasiu viską, ar pavysiu tempą, ar bus įdomu, naudinga. Jau po pirmos paskaitos supratus kaip viskas vyks, tapo viskas aiškiau ir ramiau. Tad neliko tų visų klausimų.

  • Apibūdink savo patirtį lankant VCS.

VCS kursai buvo vertinga patirtis ne tik dėl naujų įgytų žinių, bet ir dėl kitų kursus lankančių žmonių, nes pamačiau, kad ne man vienai norisi kažką keisti savo profesinėje srityje, kad gal ir ne man vienai, programavimas yra tiesiog įdomu, smalsu, kad ir nepanaudojant to toliau gyvenime. Taip pat lektoriai supažindino su programuotoju gyvenimo ypatybėmis, darbo specifika ir pan. Taip pat, kad viską visada žinoti nėra įmanoma ir pasinaudoti Google nėra nieko baisaus 🙂 

KAS VYKSTA MOKYKLOJE?

Registracija
Kontaktai