GIEDRIUS

Tinklapių kūrimo mokymai, kuriuos inicijuoja programavimo mokykla „Vilnius Coding School“ ir 100 proc. finansuoja Lietuvos darbo birža (LDB),– įsibėgėja. Pirmoji grupė sėkmingai baigė mokymus ir jau dirba IT srityje, o šiuo metu kursų laukia dar dvi grupės – Vilniuje ir Kaune. Mūsų, kaip programavimo mokyklos, tikslas yra ne tik pasiūlyti mokymus, bet ir suteikti visokeriopą pagalbą, įsitvirtinant darbo rinkoje. Būtent todėl vykdome atrankas, kurių metu kandidatai atlieka užduotis, parodančias labiausiai motyvuotus, tačiau dėl įvairių priežasčių programuotojais dar netapusius žmones.

Šiandien dalinamės pradedančiojo programuotojo Giedriaus istorija. Baigęs tinklapių kūrimo mokymus, Giedrius dirba programuotoju reklamos įmonėje „Visual & Softworks“ bei toliau tobulina įgytas žinias.

GIEDRIUS: kompiuteriais pradėjau domėtis dar vaikystėje, be to, mano kaimynas buvo programuotojas, todėl turėjau savotišką paskatą mokytis ir kurti bei juokais tarpusavyje konkuruoti. Paauglystėje kūriau pirmuosius tinklapius, buvau linkęs į dizainą. Vis dėlto, kai reikėjo rinktis specialybę, informatikos nepasirinkau, maniau, kad programavimas gali likti hobiu. Įstojau į tuo metu populiarią specialybę – nekilnojamo turto vadybą. Nei bakalauro, nei magistro studijų metu neapleidau IT, netgi baigiamąjį darbą susiejau su technologijomis – sukūriau nekilnojamo turto vertinimo modelį, pritaikytą informacinėms sistemoms.

Nekilnojamo turto srityje pradėjau dirbti dar studijuodamas ir netrukus supratau, kad kur kas labiau mėgstu analitinį, o ne vadybinį darbą. Besiblaškydamas savęs ir darbo paieškose pamačiau įmonės, ieškančios front-end programuotojo, skelbimą. Tą akimirką man tarsi nušvito protas – juk tai ir yra tai, ką aš kadaise mokėjau, link kur pasąmoningai visus studijų metus judėjau ir kas mane iš tiesų domino. Vis dėlto, nusprendžiau prisiminti pagrindus ir pasimokyti papildomai, kad galėčiau aplikuoti į siūlomą poziciją.

Tam, kad mokymosi procesas būtų greitesnis ir tikslingesnis, pradėjau domėtis programavimo mokyklomis ir jų programomis. Abejojau dėl mokamų kursų, todėl labai apsidžiaugiau, kai pamačiau „Vilnius Coding School“ siūlomus tinklapių kūrimo mokymus, kuriuos 100 proc. finansuoja Lietuvos darbo birža. Sėkmingai praėjęs atranką, pradėjau savarankiškai mokytis ir laukiau kursų pradžios.

Maniau, kad sudėtingiausia bus rasti darbo vietą, nes po šio projekto būtina išdirbti IT srityje bent pusę metų. Kai pats bandžiau susisiekti su įmonėmis ir siųsti joms laiškus, nesulaukiau nei vieno atsakymo ar pakvietimo susitikti. Ir čia man labai padėjo „Vilnius Coding School“ atstovas Jevgenij Abdulajev, kuris pats bendravo su įmonėmis, pristatė projektą, jo sąlygas bei galimybes darbdaviui. Eiti į pirmąjį savo darbo pokalbį, dėl kurio susitarė mokykla, buvo žymiai drąsiau, nes jaučiausi užtikrintas – žinojau, kad darbdavys jau susipažinęs su projektu, žino ko tikėtis ir nepaisant nedidelės patirties, yra pasiryžęs priimti žmogų, kuris dar tik pradės intensyvius mėnesio mokymus. Jevgenij padarė didžiulį darbą – padėjo suorganizuoti darbo pokalbius studentams, tačiau tai nereiškia, kad darbo vieta buvo pateikta ant lėkštutės. Reikėjo darbdaviui įrodyti savo motyvaciją ir dirbti ir mokytis IT srityje.

Pasikalbėjęs su įmonės „Visual & Softworks“ vadove, įsitikinau, jog ją įtikino mano patirtis, bandymai, domėjimasis technologijomis nuo pat vaikystės. Vadovei buvo svarbiausia, kad į šį projektą atėjau ne dėl to, kad susiviliojau aukštu programuotojų atlyginimu ar nemokamais kursais su garantuota darbo vieta. Aš atėjau vedinas svajonės ir tikslų bei esu pasiryžęs įdėti daug pastangų, kad sparčiai tobulėčiau. Kai man pranešė, jog esu priimtas, visa galva pasinėriau į kursus.

Šio projekto metu gavau stiprius pagrindus tam, kad galėčiau sėkmingi eiti toliau. Buvau toks motyvuotas išmokti programuoti, kad nepaisydamas lektoriaus įspėjimų, pasirinkau sudėtingą ir daugialypį baigiamąjį darbą. Buvo tikrai sudėtinga, šį projektą galėčiau ir toliau taisyti bei tobulinti, tačiau džiaugiuosi, kad nuo pat pradžių pasirinkau sunkesnį kelią ir prisiliečiau prie įvairių problemų ir jų sprendimo būdų. Toks požiūris padeda ir darbe.

Esu tikrai dėkingas „Vilnius Coding School“ už mokymus ir pagalbą ieškant darbo. Žmonėms, kurie norėtų mokytis programuoti, bet nedrįsta pradėti, galėčiau tik patarti nebijoti savo hobio paversti darbu ir įdėti visas pastangas tam, kad pasiektumėte savo tikslų. Čiupkite visas pasitaikiusias galimybes ir progas!

Norėtum apie kompensuojamus programavimo mokymus sužinoti daugiau? Parašyk mums: [email protected]

 

EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai