Finansuojami kursai dirbantiems

JUSTAS

Pokalbis su Justu, kuris baigė 6 savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymus ir dirba kompanijoje „Present Connection“.

Justai, kokia buvo tavo profesija prieš ateinant į mokymus?

Aš esu baigęs maisto technologiją ir inžineriją, prieš ateinant į mokymus dirbau maisto pramonėje inžinieriumi.

Kodėl nusprendei mokytis programuoti? Ar susidūrei su abejonėmis prieš pradedant mokytis, kokiomis ir kaip jas įveikei?

Mano darbo sritis, kurioje buvau man nepatiko tiek, kiek tikėjausi ją studijuodamas ir per kelias darbovietes dirbdamas neradau savo pašaukimo maisto pramonės srityje. Su programavimu iki šiol buvau susidūręs labai minimaliai, bandžiau savarankiškai mokytis žiūrėdamas kursus internetu, tačiau ten labai daug informacijos ir sunku suprasti, kuriuo keliu eiti, todėl nusprendžiau mokytis mokykloje. Tokių kaip ir abejonių nebuvo, gal tik galvojau ar pavyks kursus suderinti su darbu. Aš galvojau, kad IT sritis yra ta sritis, kurioje aš neturiu žinių ir buvau nusiteikęs rimtai mokytis, todėl daugiau kažkokių abejonių man nekilo.

O ką mokeisi? Kas buvo sunkiausia mokymų metu?

Mokiausi 6 savaičių pradedančiųjų programuotojų mokymus. C# kalba man patiko labiau, todėl ją pavyko įsisavinti geriau nei kitas kalbas, kurias mokiausi (pvz. JAVA), tačiau aš supratau kur linkstu, kuri kalba man įdomiausia, o tai yra labai svarbu.

Ką veiki šiuo metu? Ar naudoji programavimo žinias, įgytas mokymų metu?

Šiuo metu dirbu programuotoju kompanijoje „Present Connection“. Savo žinias gilinu nuolat, papildomai šalia kitų užduočių darbe gaunu užduotis su C# kalba.

Ar buvo sudėtinga rasti darbo vietą? Su kokiomis kliūtimis susidūrei, kokios pagalbos ar patarimų sulaukei? Kaip prie darbo paieškos prisidėjo „Kaunas Coding School“?

Darbo vietą radau kartu su „Kaunas Coding School“ pagalba, taip pat labai padėjo mokyklos mentorystės programa, kurios metu gavau daug naudingų patarimų apie darbo pokalbius, CV rašymą ir kita.

Kaip šiuo metu vertini savo profesiją? Ar gilini programavimo žinias?

Esu labai patenkintas savo profesija, man labai patinka tiek darbo aplinka, tiek bendradarbiai, tiek darbo pobūdis. Aš nebeįsivaizduoju, kas gali būti geriau už šią profesiją. Dabar norisi tik tobulėti ir tobulėti, kilti aukštyn, mokytis kiek galima daugiau. Tiesiog neįsivaizduoju savęs darant ką nors kitą.

Ką galėtum patarti žmonėms, norintiems, tačiau bijantiems mokytis programuoti? Tiems, kurie galvoja, jog stiprių pagrindų nepakanka norint praktikos ar darbo?

Svarbiausia nebijoti, jei apie tai galvoji, reiškiasi pirmą žingsnį tu jau padarei. Viską išmokti ir pasiekti tikrai galima, svarbiausia yra noras. Pagrindų užtenka, nes specifikos, kurią turi kiekviena kompanija, atskirai niekas neišmokins. Tą galima išmokti tik dirbant, juk kiekvienoje kompanijoje darbo metodai yra skirtingi.

Registracija
Kontaktai