Baigusi verslo administravimo studijas Vilniaus universitete – Kristina Volodkovič – pradėjo savo karjerą finansų skyriuje viešajame sektoriuje. Šioje srityje praleido kiek daugiau nei dešimt metų, jai sekėsi – nusimatė pakilimas pareigose, tačiau pasiekus tam tikrą karjeros brandą pradėjo trūkti iššūkių bei profesinio augimo. Pradėjusi domėtis karjeros permainomis visai atsitiktinai išbandė savo jėgas Vilnius Coding School testavimo dirbtuvėse. Šis išbandymas paneigė išankstinę merginos nuomonę, kad norint persikvalifikuoti į IT reikia kelių metų intensyvių studijų. Baigė Vilnius Coding School Vakarinius testavimo mokymus dabar dirba – Jaunesniąja programinės įrangos testuotoja, įmonėje SEB Lietuva.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Po vadybos ir verslo administravimo studijų Vilniaus universitete įsidarbinau viešajame sektoriuje finansų srityje. Buvau priimta laikinam šešių mėnesių laikotarpiui. Tada galvojau gera pradžia, o užsibuvau truputį daugiau negu dešimt metų ir tuo džiaugiuosi bei labai vertinu visą neįkainojamą patirtį, kurią sukaupiau. Būdama valstybės tarnautoja, rengdama teisės aktus, juos aiškindama, konsultuodama rinkos dalyvius jaučiausi pakankamai komfortiškai, man sekėsi, o ir pakilimas pareigose nusimatė. Tačiau pasiekus tam tikrą karjeros brandą pradėjo trūkti ugnelės, iššūkių, veiklos, profesinio augimo…

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Tiesa sakant apie IT iš pradžių net nesvarsčiau, maniau, kad bus reikalingi keli metai intensyvių studijų, kol pradėsiu susigaudyti šioje srityje. Bet pasirodė priešingai, „Išdrįsk pradėti“ konferencijos dirbtuvėse dalyvavo Vilnius Coding School, visai atsitiktinai užsirašiau į testavimą, nes kažkodėl patraukė mano dėmesį. Sudalyvavusi supratau, kad mano pirminė nuomonė buvo visiškai klaidinga. Norėdama daugiau suprasti apie testavimą, išsiaiškinti, ar testavimas tinka man ir ar aš tinku testuotojos pozicijai, užsirašiau į  Vilnius Coding School vakarinius Testavimo mokymus.

kristina 2 1

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai sekėsi gerai, pradžioje pasirodė lengva, vėliau, kai jau reikėjo atlikti praktines užduotis, atrodė baisoka, kilo daug klausimų: nuo ko pradėti, kaip reikės padaryti? Bet svarbiausia daryti, nes atlikdama praktines užduotis supratau, kad atsiranda naujų minčių, testavimo atvejai dėliojasi laisvai, o ir tam tikras tyrinėtojos mąstymas atsiranda. Mokėmės rašyti testavimo scenarijus ir atvejus WEB puslapiams ir mobilioms aplikacijoms, registruoti defektus JIRA sistemoje, rengti testavimo statuso ataskaitą. Taip pat įgavome Agile, bazinių Scrum proceso, automatizavimo su Selenium IDE pagalba, MySQL, virtualizacijos žinių. Turėjome nuostabią lektorę, po mokymų jaučiau, kad turiu stiprius pagrindus ir gerą atspirties tašką judėti pirmyn ir savarankiškai gilinti žinias.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo pokalbių iš tikrųjų buvo labai įvairių – nuo gilaus praktinių žinių patikrinimo iki asmenių charakterio bruožų ir elgsenos tam tikrose situacijose nustatymo. Pripažinsiu, tikrai 100 proc. nežinodavau atsakymų į klausimus, atsakydavau taip, kaip suprantu, o grįžusi namo pasidarydavau namų darbus, užklausdavau google 😊. Kiekvieną darbo pokalbį vertindavau kaip galimybę tobulėti, išmokti kažko naujo, pasiruošti geriau kitam pokalbiui. Nors ir gaudavau neigiamą atsakymą, vis tiek užsispyrusi tęsdavau darbo paieškas, dalyvavau kituose pokalbiuose, nes tikėjau, kad kažkur yra tas darbdavys, kuris manimi patikės ir pasiryš auginti.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Šiuo metu dirbu Agile komandoje Jaunesniąja programinės įrangos testuotoja, testuoju mobiliąją aplikaciją. Džiaugiuosi draugišku kolektyvu, skubančiu visada padėti, paaiškinti, pasidalinti žiniomis, atsakyti į visus man kylančius klausimus.

Tiesa sakant mokausi kiekvieną dieną su kiekviena nauja užduotimi. Taip pat šiuo metu pradėjau savarankiškai studijuoti medžiagą, kad galėčiau išlaikyti ISTQB sertifikatą.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, niekada nebūna vėlu, amžiaus ribų dirbti IT srityje tikrai nėra, reikia tik nebijoti žengti tą pirmą žingsnį. Svarbu yra turėti idėją ir judėti jos įgyvendinimo link. Mano dabartiniame kolektyve dirba nemažai į IT sritį persikvalifikavusių žmonių, puikių specialistų, net neįtartum, kad yra persikvalifikavę. Kiekvienas iš mūsų yra talentinga asmenybė, jei traukia IT – siūlau bandyti, galbūt tai yra Jūsų kelias.

kristina 2 5

Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?

Suprantu, kad apsispręsti kažką keisti nėra lengva, reikia ir vidinio apsisprendimo ir ryžto. Dažnas iš mūsų bijome pasukti į mums naują IT sritį, galime abejoti, kad liksime nesuprasti, nepriimti, neįvertinti, nežinome, ar mums nepavyks. Aš manau, kad visada reikia tikėti savimi ir bandyti, tik tada gausime atsakymus į visus šiuos klausimus.

Kristinos Linkedin profilis ČIA.