Lukas – patyręs somelje, galintis pasigirti sėkminga 10-ies metų karjera šioje srityje. Visgi puikiai besiklosčiusią vynų eksperto karjerą Lukas išmainė į programuotojo kėdę įmonėje „Bazaarvoice“. Kaip Lukui sekėsi mokymuose bei darbo paieškose skaitykite šios savaitės sėkmės istorijoje.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Karjerą pradėjau Anglijoje, dirbau restoranų versle. Pagrindinį laiką praleidau dirbdamas someljė (prof. vynų specialistas). Dirbau restoranuose apie 10 metų, taip pakilau iki restorano vadovo pozicijos, o vėliau generalinio direktoriaus asistento.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Grįžus į Lietuvą pirmojo karantino metu tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje visi restoranai buvo uždaryti, tad įsidarbinimo galimybės Lietuvoje nebuvo labai palankios, o grįžti taip pat nebuvo variantas dėl nežinomybės. Nusprendžiau įgyti žinių naujoje srityje, svarsčiau apie Udemy kursus, tačiau norint gerai išmokti norėjau taip pat ir dėstytojo (lektoriaus) šalia, kuris esant neaiškumams galėtų padėti. Pasirinkau 6 sav. programavimo pagrindų mokymus, nes norėjau susipažinti su šia sritimi susipažinti.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai sekėsi neblogai, nes ir ankščiau mokykloje teko apie tai mokytis, turėjau ir bendrą suvokimą apie kompiuterius, tad nebuvo sunku, greitai pagavau tempą, tuomet atsirado ir papildomi projektai, taip taip stengiausi savo įgytas žinias panaudoti ir praktikoje. Iš dėstytojų pavyko gauti gerus atsiliepimus. Tačiau dar tuo metu kildavo šiek tiek kėblumų dėl nuotolinio mokymosi, kadangi pirmo karantino metu tai buvo kažkas nauja, kai kuriems studentams ne taip gerai galbūt sekėsi priprasti prie naujo mokymosi formato, kas automatiškai ir sulėtindavo visą mokymosi procesą.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Iškart po mokymų nepuoliau ieškotis darbo, kadangi iš pradžių ieškojau restoranuose, nes tuo metu jie pradėjo atsidarinėti, tad įsidarbinau Lietuvoje kaip restorano vadovas, bet mano lūkesčiai nepasiteisino ir išėjau. Vėliau nusprendžiau išnaudoti savo įgytas žinias po kursų ir ieškotis „Tech“ pozicijos. Darbo ieškojau apie 6 mėnesius, buvo sunku neturint darbinės patirties šioje srityje, tačiau nesinorėjo pradėti ir nuo visiškai junior pozicijos, kadangi mano praeita darbinė patirtis buvo gana stipri, vadovavau nemažoms komandoms, tad ir lūkesčiai buvo didesni. Po karjeros centro konsultacijos gavau daug naudingų patarimų kaip pasiruošti savo CV, kaip ir kur ieškotis darbo, kas labai padėjo, taip pat, kai susitvarkiau CV pradėjau gauti daugiau pasiūlymų iš Vilnius Coding School partnerių ir taip mane pasiekė pasiūlymas iš mano dabartinės kompanijos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Ignoruoti tokias mintis (juokiasi). Man pačiam buvo baisu, ypač, kai praeina 6 mėnesiai, kažkas tavęs atsisako, nepasiseka, tačiau užsibrėžus tikslą reikia jo tolygiai ir siekti. Kartais, galbūt, gyvenime reikia nusižeminti, kas dažnai palaužia žmones psichologiškai, tačiau pabandžius ir įgaunant patirties viskas yra pasiekama. Tai kitiems linkėčiau nebijoti, pasiryžti, domėtis ir skaityti. Jeigu galvoji apie pokytį – yra tam priežastis, tad neverta likti toje pačioje vietoje ir judėti į priekį.