MANTAS

Mantas Makelis – puikus pavyzdys tiems, kurie galvoja apie karjeros keitimą, tačiau nesiryžta žengti pirmojo žingsnio. Apsisprendęs, kad labiausiai jį traukia programavimas, Mantas atėjo į 6 savaičių Vilnius Coding School mokymus ir dar jų nebaigęs pradėjo atlikti praktiką įmonėje „Alna Software“, kurioje šiuo metu ir dirba.
 
MANTAS: Esu pakeitęs ne vieną darbą – nuo krovėjo sandėlyje iki transporto vadybininko. Darbas buvo įdomus, dirbau su JAV rinka, išmokau bendrauti su žmonėmis ir supratau, ko reikia norint būti sėkmingu. Tačiau, po kurio laiko panorau pakeisti darbovietę. Iš tiesų, supratau, kad noriu pakeisti ir specialybę, nes užsimaniau tobulėti kaip asmenybė, bet net neįsivaizdavau, ko tam reikia. Kaip tik draugas ieškojo savosios specialybės ir rekomendavo „Vilnius Coding School“ kursus. Kadangi buvau laibai daug laiko praleidęs prie kompiuterio ir nemažai suprantu ar bent jau suvokiu kaip sužinoti ir suprasti ko man reikia, pamaniau, kad reikia įšokti į šitą traukinį, kol jis dar čia, ir pažiūrėti, kur jis mane nuveš.
 
Tėvai man vaikystėje sakydavo, kad jei pasitaiko galimybė – nepražiopsok jos. Todėl, pasitaikius progai, nuėjau į pokalbį dėl praktikos vietos UAB „Alna Software“. Pokalbio metu parodžiau savo motyvaciją, norą ir, kaip mano vadovas sako, „teisingą mąstymą“. Taigi, jau ketvirtą mokymų savaitę pradėjau atlikti praktiką, o dabar šioje įmonėje ir dirbu. Čia programuoju C# kalba su .NET framework‘u ir dirbu su MS SQL duomenų baze.
 
Mano patarimas toks: kai turi bet kokį didelį tikslą, išskaidyk jį į smulkesnius tikslus, o juos – į žingsnius, kuriuos jau galėsi žengti iš lėto. Kai žinosi, kokius žingsnius reikia žengti, visas kelias bus aiškus ir nebus ko bijoti. Jeigu toks mąstymo ir elgsenos modelis nepatinka ar negali jo laikytis – programavimas ne tau, nes čia viskas nuoseklu. Jeigu dabar darbo pokalbyje paklaustų, koks mano didžiausias pasiekimas gyvenime, tai tikrai žinočiau ką atsakyti. Labai džiaugiuosi rezultatais, ryžtu ir tikėjimu savo jėgomis.
 
Manau, kad turint stiprius pagrindus, galima iškart susirasti darbą, bet asmeniškai rekomenduočiau geriau susirasti praktiką ir taip įsigyti pasitikėjimo asmeninėmis jėgomis. Praktikos metu pamatysite ir suprasite, kaip veikia IT įmonė „iš vidaus“, nes atėjus iš visiškai kitos srities, labai didelė tikimybė, kad ištiks „kultūrinis“ šokas. Man tikrai buvo šokas – pirmas kelias savaites nežinojau kaip, kur ir kas vyksta, ką žmonės kalba ar net kaip man pačiam čia ir dabar reikia planuoti savo laiką. Labai džiaugiuosi, kad tuo metu buvau neapmokamas praktikantas – mažiau streso ir atsakomybės sunkiu momentu. Dėl praktikos yra viskas paprasta – negaišk laiko apmąstymams ir kuo greičiau susirask praktiką po kursų ar netgi jų metu ir pradėk tikrąjį mokymąsi. Yra šimtai įmonių, ieškančių praktikantų, kuriuos nori paruošti įvairiems tikslams.
EnglishLithuanianRussian
Registracija
Kontaktai