Po matematikos studijų kurį laiką dirbęs analitiku skirtingose įmonėse – Marius Girnis  norėjo pereiti prie populiaresnių technologijų, todėl susidomėjo programavimu. Nusprendęs, kad online kursų neužtenka, nori paspartinti tolimesnį mokymosi procesą bei įgauti daugiau praktinių įgūdžių – pasirinko  vakarinius Full-Stack mokymus. Po jų per 1,5 mėnesio įsidarbino įmonėjė “Codemakers” WEB programuotoju.

 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigiau matematikos bakalaurą. Iki Vilnius Coding School rengiamų WEB kūrimo (Full-Stack) mokymų dvejose įmonėse dirbau analitiku. Savo darbe susidurdavau su prognozių sudarymu, vartotojų administracija, duomenų atvaizdavimu, procesų automatizavimu bei darbu su duomenų baze. 

marius 2 codemakers 1

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Pradėjau nuo online kursų, kurie supažindino su WEB puslapių kūrimo teorija, suformavo bendrą supratimą. Po jų norėjau paspartinti tolimesnį mokymosi procesą bei įgauti daugiau praktinių įgūdžių. Darbe taip pat programavau ir norėjau pereiti prie populiaresnių technologijų. 

marius 2 codemakers 2 marius 2 codemakers 5

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

WEB kūrimo mokymuose sekėsi gerai. Gavau daug informacijos ir  praktinių užduočių, tai suformavo tvirtus  HTML, CSS, JAVASCRIPT, PHP ir MySQL pagrindus. 

marius 2 codemakers 4

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga? 

„Codemakers” įmonę man padėjo surasti Vilnius Coding School Karjeros centras. Paieška truko apie 1,5 mėnesio. Turėjau atlikti praktinę užduotį, kurią išsprendęs buvau pakviestas į darbo pokalbį, po jo buvau įdarbintas. 

marius 2 codemakers 3

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Daugiausia dirbu su Back End projektais: duomenų baze, API ir serverio logika. Taip pat tobulinu puslapius naudodamas CSS ir JavaScript. Mokausi WordPress plugin kūrimo, gilinu objektinio programavimo žinias bei sprendžiu Codewars užduotis.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Manau, pirma reiktų išsiaiškinti ar tikrai patinka spręsti problemas, nuolatos mokytis naujų dalykų rašyti kodą. Jeigu bent vienas dalykas atrodo artimas – tikrai verta pabandyti kažką sukurti. Galite pradėti nuo paprasto blogo ar nuotraukų galerijos. Visko galima išmokti, svarbiausia nuosekliai tai daryti ir nepasiduoti iškilus problemoms.

Mariaus Linkedin profilis ČIA.