MARTYNAS

Martynas – po mokyklos rinkosi: programavimas ar verslo vadyba. Pasirinkęs antrąjį variantą, po kelių metų grįžo prie kodo! Baigęs „Vilnius Coding School” 6 savaičių programavimo mokymus pradedantiesiems, jau virš metų dirba programuotoju įmonėje EPS LT. 

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Baigęs vidurinę mokyklą rinkausi tarp dviejų sričių: programavimo ir verslo vadybos. Po ilgų svarstymų nusprendžiau pasirinkti verslo valdymo ir marketingo specializaciją ir tuo pačiu metu pradėjau dirbti transporto įmonėje. Žingsnis po žingsnio tobulinau vadovavimo įgūdžius ir tapau komercijos direktoriumi.

Kodėl nusprendėte dalyvauti programoje ir mokytis programuoti?

Dirbant transporto sektoriuje ilgainiui darbas tapo monotoniškas ir nebeįdomus. O susidomėjimas IT technologijomis vis didėjo. Siekdamas naujų iššūkių nusprendžiau keisti savo veiklos sritį ir pasirinkau programų inžinerijos studijas VGTU.
Po pirmojo semestro supratau, kad, pagal studijų programą, programuoti mokysimės tik po kelių metų, tad nutariau paspartinti tempą ieškodamas papildomų programavimo kursų, taip atradau „Vilnius Coding School“.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai buvo intensyvūs, tačiau kiekviena paskaita papildydavo žinių bagažą, ir tai buvo geriausias motyvas nepraleisti užsiėmimų. Mokymai parodė, kad mano turėtos žinios apie programavimą buvo “nulinės”. Atradau savo programavimo kalbą ir įgijau pakankamų žinių, kad galėčiau jas pradėti taikyti praktikoje.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Galvojau, kad susirasti darbą nebus lengva, nes neturėjau programavimo patirties. Tačiau iš karto po mokymų vienas iš dėstytojų pasiūlė ateiti į darbo pokalbį įmonėje EPS LT. Pokalbis buvo sėkmingas, todėl tik baigęs mokymus, gavau programuotojo darbą.

Ką šiuo metu veikiate įmonėje? Ką dirbate ir ko mokotės?

Tik pradėjęs dirbti gavau visokeriopą kolegų pagalbą, kuri padėjo greitai perprasti programavimą ir kiekvieną dieną vis labiau tobulinti įgūdžius. Kiekvienas projektas su kuriuo dirbu yra skirtingas, todėl darbas nėra monotoniškas. Šiuo metu dirbu su elektroniniais mokėjimais, kuriu programas, kuriuos perduoda duomenis tarp banko ir kasos ar kortelių skaitytuvo.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Patarčiau nebijoti bandyti, pasitelkti kantrybę, turėti stiprią motyvaciją. Pokyčiai nebus lengvi, nes nuolat reikia mokytis ir infomacijos kiekis tikrai didelis. Tačiau jei yra noras ir ryžtas keisti savo profesiją visi sunkumai ir išbandymai yra įveikiami.

Registracija
Kontaktai