Iškart po farmacijos magistro studijų, Dovaldė Juodeikaitė daugelį metų dirbo vaistininke. Tačiau susidūrusi su nuolat kintančiu IT pasauliu, ji nusprendė keisti kryptį ir pasirinko automatinio testavimo mokymus „Vilnius Coding School“. Mokymų metu Dovaldė įgijo ne tik būtinų testavimo įgūdžių, bet ir supratimą apie IT sritį. Pasibaigus mokymams ir papildomai gavus ISTQB sertifikatą, ji sėkmingai įsidarbino įmonėje „Aardvark Technologies“. Tolimesnėje interviu dalyje Dovaldė pasidalino savo įžvalgomis ir patarimais tiems, kurie taip pat svarsto apie karjeros keitimą.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote ir kiek metų dirbote?
Baigiau farmacijos studijas, įgijau magistro laipsnį ir vaistininko kvalifikaciją. Dirbau vaistininke 2+ metų, siekiant profesiškai tobulėti buvau įstojus ir į farmacijos doktorantūros studijas, kur vykdžiau mokslinius projektus.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
IT sritis mane domino nuo mokyklos laikų, jeigu ne farmacija – būčiau įstojusi į IT studijas. Tačiau tuo metu mano suvokimas apie IT buvo itin siauras, maniau, jog darbas IT yra vien programavimas ir daugiau nieko kito. Laikui bėgant, dirbdama farmacijos srityje, vis dažniau domėjausi apie technologines naujoves, apie IT sferą, pradėjau rimtai svarstyti apie persikvalifikavimą ir susidariau planą, kaip galėčiau tai įgyvendinti.

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
„Vilnius Coding School“ nurodė aiškų mokymų planą, turėjo papildomus minkštųjų įgūdžių (Soft Skills) mokymus bei karjeros centrą, kuris buvo orientuotas padėti savo studentams susirasti darbą.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Susipažinau su testavimo teorija (testavimo lygiai, tipai, metodai ir t.t.), išmokau rašyti testavimo scenarijus ir atvejus, išmokau JAVA programavimo kalbos pagrindų, rašiau automatinius testus naudojant TestNG framework’ą ir Selenium Webdriver’į. Išmokau užregistruoti defektus naudojant JIRA. Susipažinau su Agile darbo metodologija. Džiaugiuosi, jog buvo nemažai praktinių užduočių bei namų darbų, kas leido efektyviau įsisavinti testavimo pagrindus.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Baigusi VCS mokymus tęsiau savarankišką mokymąsi ir tuo pačiu ieškojausi darbo – gavau neigiamų atsakymų, ir pagrinde dėl vienos priežasties – „pasirinkome kitą kandidatą su didesne patirtimi“. Nusprendžiau išsilaikyti ISTQB sertifikatą, tokiu būdu parodant savo motyvaciją QA sričiai, o išsilaikiusi jį neužilgo gavau pasiūlymą dirbti.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Manau, jei mintys krypsta apie karjeros keitimą, itin svarbu pradžioje išsigryninti sau, kodėl norite keisti karjerą, kodėl norite dirbti IT, pasidomėti įvairiomis rolėmis, atsirinkti tai, kas jus labiausiai domina. Patarčiau susidėlioti detalų planą – ką, kaip ir kada ketinate daryti, užsirašyti, ir šio plano laikytis. Reikėtų suprasti, kad persikvalifikavimo kelias nėra lengvas, teks išeiti iš komforto zonos ir tai daryti dažnai. Svarbu suprasti, kad susidūrus su pirmaisiais sunkumais nepalūžti, – linkėčiau užsispyrimo, siekti savo tikslų, analizuoti savo veiksmus, nebijoti prašyti pagalbos – „Vilnius Coding School“ turi puikų karjeros centrą. Taip pat svarbu įsivertinti, kad pabaigus persikvalifikavimo kursus, mokymasis negali sustoti, galų gale renkatės tokią sritį, kur nuolat tobulėti ir mokytis yra būtina. Tokie mokymai yra gan geras atspirties taškas, kad toliau pavyktų susigaudyti, už ko „kabintis” ir kaip bei kur gilinti savo žinias. 🙂 O turint noro ir užsispyrimo, tikslas anksčiau ar vėliau bus pasiektas.

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į duomenų analitikos mokymus rasite čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.