Nuo studijų baigimo, Kotryna Meškauskaitė darbo vietose užėmė kūrybiškas pozicijas: grafikos dizainerė, pakuočių konstruktorė, 3D modeliuotoja ir interjero dizainerė. Penkis metus dirbusi su interjero dizainu, Kotryna suprato, kad ši sritis – ne jai. Pastebėjusi, kad jai darbe labiausiai patiko darbas kompiuteriu, tolimesnis sprendimas persikvalifikuoti į IT sritį buvo gan lengvas, o automatinio testavimo mokymai atrodė kaip natūralus žingsnis šia kryptimi.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote ir kiek metų dirbote?
Pagal išsilavinimą esu interjero dizainerė. Darbų turėjau įvairiausių: esu dirbus grafikos dizainere, pakuočių konstruktore, 3D modeliuotoja. Paskutinius 5 metus dirbau interjero dizainere.
Trumpai papasakokite kodėl nusprendėte persikvalifikuoti?
Praeitų metų pabaigoje nusprendžiau keisti darbą, tik supratau, kad nebenoriu dirbti interjero dizainere, ir nebenoriu jokioje dizaino srityje dirbti. Ilgai mąsčiau, kas man galėtų tikti ir patikti ir supratau, kad tai kas man labiausiai patiko visuose prieš tai esančiuose darbuose tai visos techninės dalys bei darbas su kompiuteriu. Tai ir nusprendžiau persikvalifikuoti į IT sritį.
Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Per karjerą surinkau neblogą bagažą programų bei sistemų su kuriomis susipažinau ir kurias išmokau, taip pat turėjau keletą galimybių vesti mokymus kelių programų, būti jų administratore, tai atrodė, kad išbandyti ir pažinti programas, bei žmonių elgesį ir lūkesčius dėl jų, yra tai kas man visai patiko ir puikiai sekėsi. Dėl to testavimas pasirodė kaip natūralus pasirinkimas. Ilgai ieškojau kur noriu mokytis, peržiūrėjau kelias programas, Vilnius Coding School labiausiai atitiko mano poreikius, bei labai patiko, kad siūlo karjeros konsultacijas.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymuose manau sekėsi puikiai. Išmokau C# programavimo kalbos pagrindus, kurie labai pasitarnavo vėliau mokymuisi kitų programavimo kalbų, taip pat išmokau automatinį testavimą su selenium, susipažinau su testavimo teorija, Postman, SQL, XPath, Agile, Test case rašymu.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Pradžioje buvo gan sudėtinga, labai daug neigiamų atsakymų ar išvis jokių atsakymu. Stengiausi nepasiduoti ir laikytis pozityvumo, laikytis Vilnius Coding School rekomendacijų kaip ieškoti darbo. Tai tikrai reikalavo išlipti iš savo komforto zonos. Su laiku pradėjau gauti pakvietimus dalyvauti darbo pokalbiuose bei atrankose. Pokalbiuose tikrai jaučiau įtampą, labai norėjau gerai pasirodyti, džiaugiausi gavus užduotis, kas buvo ne tik dar vienas žingsnis arčiau įsidarbinimo bet ir puiki praktika mano norimoje darbo srityje. Taip pat padėjo ir mano esama darbo patirtis ne IT įmonėse. Džiugu, kad gale gavau ne vieną pasiūlymą įsidarbinti.
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Manau kad svarbu nepamiršti, kad niekas negimė mokėdamas ir kiekvienas iš savo dabartinės patirties gali atnešti kažką išties naudingo ir tinkamo IT įmonėm, net jei atrodo, kad dabartinė profesija neturi nieko bendro su IT.
Kotrynos LinkedIn profilis ČIA.
Nori mokytis ir TU?
Registracija į automatinio testavimo mokymus rasi ČIA.
Negali apsispręsti?
Registruokis konsultacijai.