Visada nesmagu gauti neigiamą atsakymą, kad ir kas tai būtų, jei tikėjomės teigiamo. Tačiau gauti neigiamą atsakymą dėl darbo pozicijos ypač trikdo ir liūdina. Šiame įraše norime pasidalinti 5 patarimais, kaip pasijausti geriau ir nenuleisti rankų, jei taip nutiktų.

 

Nepriimk asmeniškai

Žinoma, lengviau pasakyti nei padaryti, tačiau turi suprasti, kad atrankos į darbo vietą nėra ir negali būti asmeniškas dalykas. Darbdaviai, rinkdamiesi žmogų į darbo vietą, tikrai nesigilina į tai, kokie žmonės jie yra. Viskas, kas jiems rūpi, tai tinkamos darbui kvalifikacijos ir patirtis. Ir visa tai turi kuo labiau atitikti įmonės poreikius, todėl neigiamas atsakymas reiškia, kad kažko pritrūko būtent išpildant šios įmonės reikalavimus, o ne kad kažkas su tavimi yra blogai. Tačiau nepamiršk, kad ateityje vis tiek gali turėti reikalų su šia įmone, galbūt kaip jų partneris ar klientas, todėl palaikyk mandagų pokalbį su darbdaviu ir padėkok už tau skirtą laiką.

 

Darbi Pokalbis 1

Susikoncentruok į ateitį

Vienas geriausių būdų lengviau susitaikyti su neigiamu atsakymu yra koncentracija į kitas galimybes. Tiesiog atsidaryk darbo paieškos svetaines ir skaityk skelbimus – juk kasdien atsiranda naujų ir greitu metu atrasi galbūt net dar įdomesnių. Be to, kai tik įmanoma, verta eiti į kelis darbo pokalbius iš eilės, nes tuomet gerokai išauga tikimybė įsidarbinti.

 

Išmok pamoką

Kai gauni neigiamą atsakymą dėl darbo, labai svarbu apgalvoti, kodėl taip galėjo nutikti. Visų pirma, tikrai normalu paklausti darbdavio, ko tau pritrūko, kad gautum šią darbo vietą. Svarbu sužinoti, ar tau pritrūko įgūdžių, ar žinių, ar kvalifikacijos. Jei paklausti galimybės nėra, gali pats pagalvoti, ko visgi dar trūksta, ir pasistengti užpildyti šias spragas. Priimk šią nesėkmę kaip vertingą pamoką.

 

Padirbėk su savo silpnomis vietomis

Supratus, ko visgi pritrūko, gali padirbėti su savo silpnomis vietomis. Taip pat pagalvok, ar nereikėtų patobulinti savo darbo aprašymo, galbūt reikėtų išsamesnio motyvacinio laiško ar geriau pasirepetuoti darbo pokalbį, kad kuo geriau pristatytum save. Visi šie dalykai padės tau labiau pasitikėti savimi ir jaustis tvirčiau per kitus darbo pokalbius.

 

yras Kompiuteris Sypsosi

 

Paprašyk pagalbos

Nepriklausomai nuo to, ar pavyko gauti atgalinį ryšį iš darbdavio ar ne, tu visada gali paprašyti pagalbos iš draugų ir šeimos. Gali jiems parodyti savo CV arba parepetuoti darbo pokalbį ir tuomet paklausti, ką jie galvoja. Žinoma, tokia pagalba gali būti objektyvi, tačiau ji vis tiek yra vertinga.

 

Visgi, jei norėtum subjektyvios pagalbos įvertinant tavo, kaip kandidato, galimybes, visada gali kreiptis į Vilnius Coding School. Registruokis konsultacijai Karjeros centre ir mes mielai tau padėsime tavo IT karjeros kelyje!