Kodėl žmonės kartais nori keisti karjerą? Priežastys gali būti įvairiausios: supratai, kad nesi „savo vietoje“, senasis darbas pasidarė nuobodus, nebekeliantis iššūkių, visada slapta svajojai apie IT sritį, bet buvai įsitikinęs, kad tai ne tau, supratai, kad ten, kur esi dabar, niekada neuždirbsi daugiau ir t.t. Kiekvienas turim savo priežastis, bet kad ir kokios jos būtų, turi suprasti pagrindinį dalyką – persikvalifikuoti į IT nėra nei labai sunku, nei sudėtinga ir svarbiausia – niekada ne per vėlu, jei tik esi tam rimtai nusiteikęs. Šiame įraše apžvelgsime pagrindinius karjeros keitimo į IT žingsnius, kurie, tikimės, įkvėps tave ir padės pasijusti drąsiau.

 

1. Suprask, kuri kryptis tave labiausiai domina

IT pasaulis platus ir krypčių karjerai yra daug. Taigi, jei tiesiog jauti, kad traukia IT, visų pirma pabandyk suprasti – kas konkrečiai. Gal tau patinka spręsti problemas, gal esi labiau kūrybiškas, mėgsti bendrauti su kitais, o gal kaip tik esi uždaresnis? Apgalvok šiuos dalykus, o nuspręsti, kuriuo keliu pasukti, geriausiai padės Karjeros centro specialistai.

 

2. Bendrauk su žmonėmis iš IT srities

Peržvelk savo LinkedIn profilį , gal savo rate turi jau dirbančių IT sektoriuje? Paklausinėk savo draugų, gal jie turi pažįstamų šioje srityje. Tuomet pabandyk susisiekti su IT srities atstovais, paklausinėk, kaip jie pateko į šią sritį, kaip jiems sekasi, su kokiais sunkumais susidūrai ir t. t. Niekas taip neįkvepia, kaip realių žmonių istorijos! Įkvėpimo gali pasisemti ir iš mūsų buvusių studentų sėkmės istorijų. Taip pat paieškok IT konferencijų, grupių socialiniuose tinkluose ir pabandyk užmegzti naujas pažintis.

 

3. Pagalvok apie savo įgūdžius

Peržiūrėk IT darbo skelbimus, pasidomėk, ko juose reikalaujama. Norint dirbti IT, dažnai reikia sugebėti ne tik išmanyti technologinius dalykus. Galbūt kai kuriuos reikiamus įgūdžius jau turi , o gal kažko reikėtų dar pasimokyti.

 

 

4. Perrašyk savo CV

Keičiant darbą labai svarbus dalykas – stiprus gyvenimo aprašymas. Gali neužtekti savo seną CV tiesiog papildyti baigtais IT kursais ar praktikos patirtimi. Skirk laiko ir susikurk stiprų gyvenimo aprašymą , tai bus didelis tavo pliusas prieš konkurentus.

 

5. „Pasimatuok“ darbą

Pasidomėk, gal kažkur galėtum pasavanoriauti, padirbti IT srities darbuotojo asistentu, tiesiog praleisti dieną ar savaitę IT pasaulyje. Realiai prisilietus prie trokštamo darbo, bus lengviau suprasti, ar jis iš tiesų tau tinkamas. Jei nesiseka rasti tikros praktikos vietos pasibandymui, daugybę įvairių krypčių IT užduočių rasi internete.

 

6. Būk kantrus

Niekas negimė ar per vieną dieną netapo IT specialistu, todėl nusiteik siekti svajonės mažais žingsneliais. Atrask savo mokymosi ritmą, mėgaukispačiu procesu, neapsiimk daugiau nei gali apžioti ir pamažu, bet užtikrintai skinkis savo kelią į IT pasaulį. Nuoseklus darbas ir  ryžtas siekti tikslo vieną dieną tikrai atsipirks!

 

Tikimės, kad šie žingsniai padės susidėlioti aiškų planą, ką reikia daryti norint persikvalifikuoti į IT. O jei vis dar jautiesi pasimetęs ir nežinai, nuo ko pradėti, visada gali kreiptis į mus ir mes mielai tau padėsime!