Tech Mugė

IEVA

“Visiems siūlau ieškoti laimės imantis veiksmų, klystant ir vėl mėginant iš naujo” – teigia Ieva, kuri “Vilnius Coding School” baigė WEB kūrimo mokymus. Programavimo mokymai jai padėjo pažinti naują rinką ir rasti bendrą kalbą tarp IT srityje dirbančių žmonių!

Koks buvo tavo profesinis kelias iki mokymų?

Po psichologijos bakalauro studijų dirbau su įvairiais projektais neformalaus ugdymo srityje kaip projektų koordinatorė bei mokymų vadovė. Po apytiksliai trejų metų profesinės veiklos, iš sutaupytų pinigų nusipirkau bilietą į vieną pusę ir išvykau “laimės ieškoti” į Aziją. Kol keliavau kelis mėnesius sutikau daug nuostabių žmonių. Kai kurie iš jų dirbo internetu, buvo nepriklausomi nuo darbo vietos tad toks gyvenimo būdas mane labai sužavėjo. Grįžusi į Lietuvą apsigyvenau viename bute drauge su keliais bučiokais iš kurių vienas dirbo programuotoju. Jo pamokyta ėmiau ieškoti programavimo kursų ir tokiu būdu radau  LDB finansuojamus web kūrimo mokymus „Vilnius Coding School“.

Kaip sekėsi mokymų metu?

Mokymų metu laikas bėgo ypatingai greitai, buvo tikrai intensyvu ir labai įdomu. Lektorius Mindaugas nuo pat pradžių buvo kantrus, aiškino tas pačias taisykles kelis kartus kai jų nesuprasdavome. Turint omenyje, kad iki mokymų težinojau tris pirmas HTML ir CSS eilutes, kiekviena diena man būdavo kupina visiškai naujos teorinės informacijos bei praktinio jos taikymo. Nemeluosiu, buvo ir tikrai sunkių momentų kai užstrigdavau ir svarsčiau viską mest, grįžt į jau įprastą darbą. Visgi pasitenkinimas išsprendus funkciją atnešdavo tiek laimės, kad kitą rytą norėjosi tai aptarti su kursų dalyviais, nors geriausia mokine nebuvau, pirmam suole nesėdėjau. Mane žavėjo ne tik sėkmės pojūtis išsprendus uždavinius, bet ir kūrybinė kursų dalis – asmeninio puslapio kūrimas, kuris tapo mano vizitine kortele poroje vėlesnių darbo pokalbių.

Baigusi „Vilnius Coding School“ mokymus norėjai ieškoti praktikos ar darbo pasiūlymo?

Programavime buvo daug dalių, kurios man patiko, tačiau nenorėjau savęs apgaudinėti, kad galiu konkuruoti su daugiametę patirtį turinčiais programuotojais. Po mokymų, mokyklos plėtros vadovas Jevgenijus man pasiūlė darbo pokalbį įmonėje “Tesonet” dėl SEO specialisto pozicijos. Darbas man pasirodė labai techniškas, o aš troškau kūrybinės laisvės ir sprendimų galios ☺  

Norėjau veiklos arti programavimo, tad darbas startuolyje man pasirodė puiki idėja. Žmonės ten nuolat keičiasi vaidmenimis, glaudžiai bendradarbiauja, kuriant inovatyvius produktus, gali išbandyti daugelį rolių. Tokiu būdu atradau šiuo metu mane labiausiai dominančią veiklą – kūrybinį produkto valdymą.

Kokioje srityje dirbi dabar?

Po mokymų viename iš technologijas analizuojančių renginių Vilniuje susipažinau su viena panašią patirtį turinčia mergina. Tuo metu ji jau dirbo Taline HR specialistės pareigose tad man užsiminus apie darbo paieškas greitai suvedė su, jos manymu, man tiksiančiu startuoliu “Clanbeat”. Clanbeat tai darbuotojų socialinės integracijos ir įsitraukimo priemonė modernioms ir sparčiai besikeičiančioms organizacijoms.

Neįtikėtina, bet po kelių pokalbių su visais komandos nariais ši kompanija pakvietė prie jų prisijungti bendrai veiklai Taline, nors jokios atviros pozicijos tuo metu neturėjo. Nebuvome sutarę ką konkrečiai veiksiu, tačiau, jautėsi, kad mąstome panašiai, kitaip tariant, mus vienijo panašios vertybės. Pirmą darbo savaitę visi drauge strategavome tolimesnius kompanijos veiksmus ir taip susiformavo mano pozicija – tapau rinkos tyrėja/analitike – drauge su programuotojais vysčiau produktą bei teikiau veiksmų siūlymus viešųjų ryšių skyriui.

Šiuo metu esu produkto vadovė kitame startuolyje “Hundred5”, kurio tikslas sunaikinti darbuotojų atranką remiantis CV, juos pakeičiant gebėjimų testavimu.

Ar įgytos programavimo žinios tau padeda darbe?

Tikrai taip. Būtent programavimo pagrindų žinios mane atvedė į dabartinę mėgstamą veiklą bei kasdien padeda aiškiau komunikuoti su programuotojais, planuoti jų būsimų užduočių krūvį.

Ar baigus WEB kūrimo mokymus ir turint noro įmanoma tapti programuotoju?

Manau, kad kursai yra puiki pradžia. Ypač jei pasiryžtama siūlomam testui, kurio pagalba “Vilnius Coding School” vėliau siūlo tikrai puikių praktikos variantų IT srityje. Tai tikrai geras pirmas spyris, tačiau tik kursų tikram programuotojo darbui neužtenka, reikia nesustoti ir toliau praktikoje naudoti įgytas žinias, kurios jei nenaudojamos labai greitai nyksta. 😉

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Mano manymu reikia mažiau galvoti kodėl galėtų nepavykti ir tiesiog imtis veiksmų – googlinti, klausinėti aplinkui, bandyti rašyti pirmąjį kodą ar užsirašyti į programavimo kursus. Tokiu būdu pamažu aiškės ar programavimas išvis yra įdomu. Nereikia svajoti, kad išmokus kelias funkcijas ir porą “kietų” programuotojams būdingų juokelių, staiga iš kažkur pradės byrėti tie reklamuojami milijonai. Svarbu ieškoti, kas tam IT pasauly išties įdomu, kokia programavimo, o gal digital marketing’o kalba artimiausia širdžiai. Nebūtina būti programuotoju, idant dirbtum IT. Dirbant nemėgstamą darbą nei didelių turtų susikrausi nei sveikatos tam vartojimui bus. Tad visiems siūlau ieškoti laimės imantis veiksmų, klystant ir vėl mėginant iš naujo. 🙂

Registracija
Kontaktai