Mūsų duomenų analitikos mokymų alumnė Agata dalijasi savo kelione nuo darbo banke iki pirmųjų žingsnių naujosios karjeros IT srityje link. Skaitykite apie tai, kokių iššūkių ir ryžto jai prireikė keisti karjerą ir įsidarbinti mūsų įmonėje – partnerėje Valstybės duomenų agentūra (VDA).

Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote?

Turiu darbo patirties ir logistikoje, ir nevyriausybinėje organizacijoje. Pastaruosius trejus metus dirbau banke, verslo kreditavimo skyriuje.

Kaip išsirinkote mokymus ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

Apie išėjimą iš darbo ir persikvalifikavimą galvojau jau kurį laiką. Aplinkoje girdėjau apie tokias galimybes, taip akis ir užkliuvo už Vilnius Coding School rengiamų mokymų. Sudomino duomenų analitikos kursas. Parašiau prašymą dėl išėjimo iš darbo ir neilgai trukus užsiregistravau į artimiausiu mokymus.

 

Agata 1
Agata Stankevič (asmeninio archyvo nuotr.)

 

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Mokymai tikrai buvo intensyvūs. Jų metu susipažinau ir įgijau SQL, Python ir Power BI pagrindus. Iki mokymų nebuvo tekę parašyti nei vienos kodo eilutės, tad buvo labai įdomu. Informacijos daug, reikia spėti ją įsisavinti, namų darbai tam labai padėjo.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Buvau iš anksto pasiruošusi tam, kad darbo paieškos nebus lengvos ir greitos, visgi žengiu pirmuosius žingsnius IT pasaulyje. Darbdaviai dažnu atveju ieško žmogaus, kuris jau turi bent šiokią tokią praktinę patirtį. Aplikavau pati, kas dieną peržiūrėdavau visus esamus darbo skelbimus – portaluose, Linkedin. Taip pat padėjo Vilnius Coding School Karjeros centro komanda – ir jų turimas platus partnerių ratas. Būtent Lietuvos statistikos departamentas ir pakvietė prisijungti prie jų komandos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Visiškai normalu, kad tai, kas nepažįstama, gąsdina. O kur dar stereotipai – amžiaus, lyties ir pan. Tačiau tik pasiryžus įvyksta pokyčiai. Galima imti, padaryti ir sužinoti, arba likti ten, kur esi ir nuolatos klausinėti savęs – kas būtų jeigu būtų.

Nori ir TU?  

Registracija į mokymus rasi ČIA.

Negali apsispręsti?

Registruokis konsultacijai.