Ilgus metus dirbęs „Lietuvos geležinkelių“ naftos produktų tyrimų laboratorijoje Augustas nusprendė, kad atėjo laikas imtis ko nors naujo. Suprasdamas, jog projektuojama tolimesnė IT karjera neapsiribos vien tik turimomis „MS Excel“ žiniomis, savo persikvalifikavimo procesą alumnas pakreipė tobulėjimo linkme. Pasirinkęs „Vilnius Coding School“ duomenų analitikos mokymus, Augustas įveikė intensyvią programą, orientuotą į SQL, PowerBI ir Python įgūdžius. Po mokymų sėkmingai įsidarbino Valstybės duomenų agentūroje, kur dabar karjerą tęsia duomenų inžinieriaus pozicijoje.


Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote ir kiek metų dirbote?

Baigęs chemijos inžinerijos magistrantūros studijas, 9,5 metų dirbau “Lietuvos geležinkeliams” priklausančioje naftos produktų tyrimų laboratorijoje. Buvau atsakingas už prekinių lokomotyvų vidaus degimo variklių monitoringą, kuris buvo vykdomas atliekant periodinius variklinių alyvų tyrimus. Mano darbas buvo susijęs ne tik su cheminių ir fizikinių procesų stebėjimu varikliuose, tačiau ir su duomenų surinkimu, apdorojimu ir pačia analize, todėl bėgant metams supratau, jog noriu tobulėti šioje sferoje ir “MS Excel” neapsiribosiu. Susidariau veiksmų planą ir žengiau persikvalifikavimo link.

Persikvalifikavimas į duomenų analitikus vyko etapais. Persikvalifikavimo trukmė – 7-8 mėn. Pradžia – „Google Data Analytics Professional Certificate“ specialybiniai mokymai. Pabaiga – „Vilnius Coding School“ duomenų analitikos kursas. Persikvalifikavimo eigoje išklausiau nemažai kitų „Coursera“ ir „Udemy“ kursų, duomenų analitikos tema. Per perfikvalifikavimo laikotarpį parengiau keletą išsamių portfolio projektų.

Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?

„Vilnius Coding School“ duomenų analitikos kursas – kainos ir kokybės santykis. Lietuvoje tuo momentu radau tik vieną „Vilnius Coding School“ kursų analogą, tačiau kaina buvo nepriimtina. Vienas svarbiausiu aspektų kodėl pasirinkau „Vilnius Coding School“ – karjeros centras, suinteresuotas padėti junior specialistams įsidarbinti ir palaikantis ryšius su keletą šimtų (pakoreguokite jeigu klystu) IT įmonių partnerių.

Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?

Kursai sąlyginai trumpi (75 val. vakariniai), tačiau orientuoti į stiprius SQL, PowerBI ir Python pagrindus. Kadangi „Vilnius Coding School” kursai buvo paskutiniai mano sąraše, mokytis buvo kur kas lengviau. Jeigu pradedama „nuo 0“, kursas gali pasirodyti intensyvus.

Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?

Darbo paieškos truko apie 3-4 mėn. Tai įprastas periodas junior specialistui. Siųsta 20-30 CV į skirtingo profilio įmones: gamyba, internetinė prekyba, logistika, farmacija, kita. Tradicinės paieškos buvo bevaisės. Karjeros centras tuo metu taipogi neturėjo darbo pasiūlymų iš įmonių partnerių, duomenų analitikams. Radęs informaciją apie „Vilnius Coding School“ organizuojamą „TECH MUGĘ“ nedvejodamas nuvykau.

Šioje mugėje turėjau galimybę akis į akį pabendrauti su įmonėmis/įstaigomis, ieškančiomis panašaus profilio IT specialistų. Čia ir susipažinau su „Valstybės duomenų agentūros“ komanda.

Apsikeitėme kontaktais ir kelių savaičių bėgyje gavau Python analitinę užduotį, kurią atlikęs buvau pakviestas į darbo pokalbį. Šiuo metu sėkmingai dirbu šioje agentūroje. Mano darbo pozicija labiau artima duomenų inžinerijos sričiai. Darbas pagrinde su PySpark – duomenų apdorojimo ir analizės įrankiu, kuris suteikia galimybę dirbti su dideliais duomenų rinkiniais. Esu dėkingas „Valstybės duomenų agentūrai“, jog suteikė galimybę tapti komandos dalimi, jog pasitiki junior darbuotojais ir leidžia savarankiškai dirbti projektuose, o pažengę kolegos teikia visokeriopą pagalbą situacijose, kuriose stinga kompetencijos.

Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?

Persikvalifikuoti niekada nėra vėlu. Svarbiausia tinkamai pasiruošti persikvalifikavimui, suvokiant, kurioje IT srityje galite tapti perspektyviu specialistu.

Prieš persikvalifikuodami:

1. Ištyrinėkite dominančios IT srities kvalifikacinius reikalavimus, mokymosi galimybes bei paklausą darbo rinkoje;

2. Susisiekite su pažįstamais, dirbančiais IT srityje, kuri galimai jus traukia ir supraskite ar jums tai tinka;

3. Įgykite stiprius teorinius pagrindus technologijose su kuriomis dirbsite konkrečioje srityje ir negailėkite laiko praktinėms užduotims ir projektams atlikti. Tik savarankiška praktika leis perprasti ir įsisavinti fundamentą. Be to, turėdami „portfolio“ projektų tapsite patrauklesni darbdaviams;

4. Prisijunkite prie IT bendruomenės StackOverflow, Kaggle, GeekforGeeks, Reddit ar kitose platformose.bIT labai stipri ir draugiška bendruomenė, kuri atsakydama į pateiktus programavimo klausimus leis greičiau tobulėti;

5. Nusiteikite, jog persikvalifikavimo laikotarpiu ir įsiliejus į IT darbo rinką žingeidumas ir techninė informacija bus jūsų palydovas kiekvieną dieną.

Nori mokytis ir TU?
Registraciją į duomenų analitikos mokymus rasite čia: dirbantiems ir nedirbantiems.

Negali apsispręsti?
Registruokis nemokamai konsultacijai.