Finansuojami kursai dirbantiems

VITALIJ

„Daug ko galima išmokti savarankiškai ir su interneto pagalba, tačiau mokymai su lektoriumi yra labai geras ir spartus spyris į priekį, kadangi viskas įvyksta daug greičiau ir intensyviau.“ – teigia Vitalij, kuris metė vadovo darbą savo įmonėje ir nusprendė tęsti karjerą kaip programuotojas. Po JAVA kalbos mokymų, Vitalij šiuo metu dirba įmonėje „Mistertango“.

Kokioje srityje dirbai iki mokymų?

Baigęs mokyklą keletą metų iš eilės keisdavau darbovietes, nes nerasdavau tokios veiklos, kuri man patiktų 100 procentų. To pasekoje pradėjau mokytis verslo valdymo ir pradėjau individualią veiklą, o vėliau įkūriau savo įmonę, kurios sritis buvo kompiuterių taisymas. Iš pradžių savo įmonėje dirbau techniku, o kai įmonė pradėjo plėstis, užsiėmiau jos vadovavimu. Tačiau ši veikla man nebuvo miela – aš labiau mėgstu techninius darbus, nei vadybą.

Ar buvai susidūręs su programavimu?

Domėtis programavimu pradėjau maždaug prieš 15 metų, tačiau atėjus į mokymus supratau, kad ištikrųjų programuoti pradėjau tik juose. Tai, ko išmokau per šiuos du mėnesius, buvo žymiai daugiau, nei per 15 metų savarankiško mokymosi. Kuomet po mokymų peržiūrėjau savo seniau rašytą kodą, supratau, kad jo taisyti net neverta ir geriau rašyti viską iš naujo.

Kaip nusprendei persikvalifikuoti į programuotoją?

Kiek pats mėginau programuoti ir kiek esu bendravęs su programuotojais – ši veikla man visada patiko ir buvo įdomi. Būdamas įmonės vadovu dažnai ir pats programuodavau, nors tai nebuvo mano pagrindinė veikla. Programavimas mane taip įtraukdavo, kad vadovavimo darbams nelikdavo laiko. Vien dėl to, labai lengvai priėmiau sprendimą palikti vadovo pareigas, eiti mokytis ir pradėti dirbti programuotoju.

Su kokiomis abejonėmis susidūrei keisdamas savo sritį?

Visų pirma, maniau, kad darbdaviai nesupras, kodėl turėjęs nuosavą verslą nusprendžiau grįžti į samdomą darbą. Man šis žingsnis buvo savaime suprantamas, nes norėjau užsiimti tuo, kas man patinka – programuoti. Antra, man buvo sunku apsispręsti, kurią programavimo kalbą pasirinkti.

Kaip sužinojai apie „Vilnius Coding School“ mokymus?

Tais laikais, kai pradėjau domėtis programavimu, tokių mokyklų nebuvo arba apie jas nežinojau, o didžioji dauguma programuotojų buvo savamoksliai. Vėl nusprendęs mokytis programuoti ir pradėjęs rinkti informaciją apie visas įmanomas mokymosi galimybes, sužinojau apie „Vilnius Coding School“. Renkantis man labai svarbu yra geros rekomendacijos iš žmonių, kuriais aš pasitikiu ir vienas iš jų man pasiūlė labiau pasidomėti šia programavimo mokykla. Pasidomėjęs ir sužinojęs daugiau nuomonių nusprendžiau atvykti į konsultaciją. Pasikalbėjęs su mokyklos atstovu Jevgenij, išsirinkau programavimo kalbą ir nusprendžiau mokytis būtent šioje mokykloje. Taip pat, man susidarė stiprus įspūdis, kad mokyklos požiūris į verslą yra labai teisingas, o mano nuomone, požiūris į verslą yra lygus požiūriui į klientą, kas tikrai yra labai svarbu.

Kaip sekėsi mokymuose, ko išmokai?

Džiaugiuosi, jog pasirinkau Java programavimo mokymus, kadangi savarankiškai jos išmokęs nebūčiau. Kitų kalbų pagrindus man buvo nesunku perprasti pačiam, o Java kalbos atveju, supratau, kad man tikrai prireiks lektoriaus pagalbos. Besimokydamas savarankiškai supratau, kad nemoku elementarių programavimo taisyklių, pavyzdžiui, kaip reikia rašyti kodą tvarkingai. Lektorius pamatęs mano seną kodą, parašytą PHP programavimo kalba, pateikė man itin daug pastebėjimų, ką reikėtų taisyti ir aš supratau, kad yra daug dalykų, kurių dar nesuprantu.

Kaip Tavo nuomone yra geriausia pradėti mokytis programuoti?

Daug ko galima išmokti savarankiškai ir su interneto pagalba, tačiau mokymai su lektoriumi yra labai geras ir spartus spyris į priekį, kadangi viskas įvyksta daug greičiau ir intensyviau. Pamenu, kai pradėjau mokytis programuoti savarankiškai su pirmąja programa „Hello world“, aš praleidau beveik visą dieną. Dabar tai yra taip juokinga, kadangi ši programa susideda vos iš kelių kodo eilučių, tačiau tuo metu man prireikė labai daug laiko, suprasti, kur yra klaida ir kodėl programa neveikia.

Kaip sekėsi ieškoti darbo?

Ieškodamas programuotojo darbo, sulaukdavau tikrai nemažai pasiūlymų, tačiau vis nejausdavau, kad tos įmonės man tinka. Atėjęs į darbo pokalbį į įmonę  „Mistertango“ supratau, kad noriu čia dirbti.

Kokia nuomonė susidarė apie įmonę čia pradėjus dirbti?

Man patiko pozityvus įmonės požiūris į darbą. Pradžioje buvo baisoka, kad esu pradedantysis, keičiantis sritį, bet visas kolektyvas mane priėmė labai šiltai. Visi čia apie darbą mąsto taip pat, kaip aš. Kuomet pats vadovavau žmonėms, turėjau jiems aiškinti, kodėl reikia dirbti. Dabartiniame kolektyve mes suvokiame, kodėl yra mokamas atlygis ir jokių paaiškinimų nereikia. Be to, man labai patinka įmonės požiūris į pradedančiuosius specialistus. Nuo pat pradžių gavau galimybę dirbti su įvairiais projektais ir tai man leidžia greičiau tobulėti.

Ką patartum žmonėms, kurie svarsto apie persikvalifikavimą?

Pirmiausia suvokimo, kad vakarai yra skirti ne televizoriaus žiūrėjimui. Tikrai nebūtina išeiti iš darbo ir tada bandyti ieškoti kažko naujo. Laikas po darbo puikiai tinka bandyti rasti savo sritį ir mokytis. Svarbu suprasti kuo nori užsiimti, o tam, kad suprasti, kas yra IT – rekomenduoju pasikalbėti  su žmonėmis, kurie dirba šioje srityje. Finansinis aspektas neturėtų būti didžiausias stimulas renkantis IT , nes būnant geru specilistu kitose srityse, galima užsidirbti ne ką mažiau.

Registracija
Kontaktai