Finansuojami kursai dirbantiems

VYTAUTAS

Mūsų studentas VYTAUTAS sėkmingai baigė tinklalapių kūrimo mokymus ir šiuo metu dirba front-end programuotoju įmonėje „Evo media“. Kviečiame paskaityti Vytauto istoriją apie savęs paieškas, sprendimą mokytis programuoti ir darbą IT įmonėje.

VYTAUTAS: Dar mokykloje pradėjau šiek tiek domėtis kompiuteriais, „Photoshop” programa. Studijuodamas susipažinau su programavimo pagrindais, tačiau pagrindinė specialybė manęs netraukė, todėl mokslus nutraukiau. Užsiėmiau įvairiais darbais – buvau taksi operatoriumi, dirbau užsienyje. Netrukus pradėjau svarstyti, ką daryti toliau – nusprendžiau mokytis programuoti. Mokėti už studijas nebeturėjau nei galimybių, nei finansų, todėl buvau sugalvojęs dirbti ir tuo pačiu metu mokytis kursuose. Kai pamačiau, kad galiu pretenduoti į  finansuojamus tinklalapių kūrimo mokymus, nusprendžiau pasirinkti „Vilnius Coding School”.

Patys mokymai buvo naudingi, dėstytojai patyrę. Žinoma, visada norisi pasiimti kuo daugiau, tačiau per tą mėnesį įgijom tvirtus pagrindus, mus nukreipė teisinga mokymosi linkme, todėl dabar kur kas lengviau tą daryti. Mokantis savarankiškai, greitai pamatai, kad yra per daug informacijos, sunku ją aprėpti ir atsirinkti kas iš tiesų svarbu. Galima tris mėnesius praleisti mokantis dalykus, visiškai neaktualius arba aktualius tik specifinei nišai. Laiko taupymas ypač svarbus keičiant karjerą.

Labai svarbu ir įsidarbinimo niuansas. Kai bandžiau darbo skelbimus žiūrėti savarankiškai, pamačiau, kad net pradedančiojo (junior) programuotojo pozicijoje daugelis įmonių reikalauja bent dviejų metų patirties. Mokykla padėjo patekti į du darbo pokalbius, kurie pavyko gerai. Galėjau rinktis pats ir nusprendžiau eiti į „Evo media“. Man patiko, kad įmonė nėra didelė, patiko jų projektai ir man pasiūlyta front-end pozicija. Čia tikrai įdomu, bet nemažai ir darbo reikia įdėti. Šiuo metu mokausi ne tik front-end, bet ir back-end. Dirbu ir mokausi JavaScript, PHP ir begalę kitų dalykų.

Tiems, kurie norėtų, bet nedrįsta mokytis programuoti, patariu tiesiog žengti žingsnį, juk nieko blogo nenutiks. Jei pavyks – puiku, nepavyks – teks pasistengti labiau arba bent jau suprasi, kad programavimas ne tau. Argumentas, kad reikia turėti dideles matematines žinias, bei stiprų loginį mąstymą, ne visai teisingas. Taip, loginio mąstymo reikia, tačiau kompiuteris ir programos parodo, kurioje vietoje yra klaida, todėl programuotojo darbas labai palengvinamas. O išmokti galima viską.    

Svarstai pradėti karjerą programavime ir domiesi tinklalapių kūrimu?  Jei nedirbi ir nesimokai, šie kursai TAU gali būti nemokami. Daugiau informacijos: ČIA

Registracija
Kontaktai