Sukaupęs šešerių metų maisto pramonės ir logistikos patirties, Edgaras Miliauskas jautėsi išsekęs ir išsibalansavęs – nebežinojo, ar nori toliau dirbti restoranų versle. Po kelionių, kurios pakeitė mintis ir tikslus, Edgaras pasiryžo pakeisti savo profesinį kelią – pasuko informacinių technologijų sferos link. Sėkmingai baigęs Duomenų analizės ir Python pagrindų kursus, Edgaras po atkaklių ieškojimų įsidarbino „Oxylabs” ir dirba duomenų operacijos analitiku. Daugiau apie Edgaro profesinę kelionę skaitykite apačioje.
Koks Jūsų profesinis kelias iki mokymų? Kokioje srityje dirbote ir kiek metų dirbote?
Dirbau keletoje sričių. Pradėjau kaip ir didžioji dalis studentų aptarnavimo srityje. Įgijus logistikos bakalauro laipsnį metus dirbau transporto srityje, vėliau kelias pasisuko kiek kūrybiškesne kryptimi – tapau virėju. Penkerius metus praleidau restoranų ir viešbučių maitinimo srityje iki pasukant IT keliu.
Kaip išsirinkote savo pasirinktą mokymų programą ir kodėl būtent Vilnius Coding School?
Mokymus rinkausi nieko nežinodamas apie IT, todėl nusprendžiau pasirinkimą argumentuoti turimomis asmeninėmis savybėmis. Apie VCS esu girdėjęs iš draugų ir pažįstamų (buvusių studentų). Paieškojus daugiau informacijos atradau gan platų mokymų spektrą, didelį lektorių būrį ir begalę įmonių partnerių.
Kaip sekėsi mokymuose? Kokių žinių ir įgūdžių įgijote?
Mokymai sekėsi išties puikiai, lektoriai paliko tik gerus atsiliepimus. Mokymų metu buvo pristatytas trijų įrankių fundamentalus įvadas – SQL, PowerBI ir Python.
Kaip vyko įmonės paieškos? Ar buvo sudėtinga?
Darbą suradau per mėnesį, galbūt mėnesį su puse. Paieškas vykdžiau labai intensyviai – kasdien (išskyrus savaitgalius) po 4-6 valandas praleidau darbo skelbimų portaluose. Pasiruošimas paieškoms buvo Linkedin Premium prenumeratos įsigijimas ir Excel dokumento sukūrimas. Dokumente fiksavau viską, kas yra susiję su darbo paieškomis ir jų rezultatais. Žinojau kiek kartu per dieną / savaitę turiu aplikuoti, kad gaučiau x kiekį el. laiškų, skambučių, interviu. Toliau sekė motyvacinio laiško rašymas. Kiekvienai įmonei rašiau naują, unikalų motyvacinį laišką. Teko perskaityti daug informacijos susijusios su motyvaciniais laiškais, bei atradau ir naujus įrankius. Per visą paieškos laikotarpį sulaukiau apie 20 – 30 atmetimų, apie 15 skambučių, 5 pokalbius ir 2 darbo pasiūlymus. Pirmą atmečiau neturėdamas nieko atsargoje, antrasis pasirodė atitinkantis lūkesčius – sutikau!
Ką galėtumėte patarti žmonėms, kurie svajoja apie karjeros keitimą, tačiau nedrįsta dėl įvairių priežasčių (galvoja, jog per vėlu kažką keisti, kad IT įmonėms jie bus per silpni ir pan.) ?
Svajoti ir norėti yra du skirtingi dalykai. Manau pirma reikėtų sužinoti iš kur kyla mintys keisti karjerą. Jei tai svajos – manau, jog per anksti. Jei tai noras – naujas iššūkis bus jaudinantis ir kviečiantis juo užsiimti, kiekviena „ne” taps motyvatoriumi link norimo „taip”. Karjeros keitimui neegzistuoja joks cenzas. Svarbiausia yra save gerai įsivertinti, jog netaptum pirkėju gėlių parduotuvėje, norinčiu įsigyti kilogramą mėsos.
Ką dar norėtumėte pasakyti, kas nebuvo aptarta ankstesniuose klausimuose?
Pirmą mėnesį po mokymų skyriau kurso kartojimui – norėjau užtvirtinti žinias, bei kartojimo metu supratau, jog skirtingi lektoriai dėsto skirtingai ir pateikia šiek tiek kitokią informaciją. Rekomenduočiau tai padaryti kiekvienam – vardan didesnio žinių bagažo ir geresnės patirties srityje.
Edgaro LinkedIn profilis ČIA.
Nori mokytis ir TU?